Velünk történt

Nem győzzük hangsúlyozni

2025.06.16 08:36
Fekete Gábor
Fekete Gábor

Számtalan témáról esett már szó, így próbálom rendszerezni és szezonális prioritásba foglalni a következőkben a tartalmainkat.

Ahogy a bevezetőben is olvasható volt, sok olyan témát érintettünk már, ami a mi életünkre volt hatással, megélt pillanatok, életesemények jó és rossz dolgok.

Némi kitérő a PAPAMACI Szerelvény életében, aki követ minket és az írásainkat, tudja, hogy VÍZ-GÁZ-FŰTÉS-ÖNTÖZÉS- ALAP VILLANYYZERELÉSI dolgokkal foglalkozunk, ezt azért fontos sok esetben elmondani, mert aki nem tudja és vizes boltot keres, vagy kert- öntözés témában tájékozódik, megtalál minket Vecsésen a Fő út 164-ben és tudounk segíteni.

Aktuális témát is hoztam nektek, ez saját eset és szerintem nem csak én vagyok ezzel így, hát megosztom veletek.

Aki az öntözés témában érdektelen, az most nugodtan görgessen lentebb.

Nos, mivel ugye azt tudjátok és ezen cikk címe is ez, "Nem győzzük hansúlyozni" az öntézös mennyire fontos a növeényeink számára.

Az alap közhelyekkel most nem jönnék, miszerint mi is iszunk, ha szomjasak vagyunk, eszünk, ha éhesek, stb...

A növényeink ezt nem tehetik meg maguktól, mert ugye ez így ilyen fomán számukra kivitelezhetetlen.

Fentiek miatt van szükség ránk! Tehát, ha már elmentünk szép növényekért, gondosan elültettük őket, óvjuk és gondoskodjunk is róluk.

Korábbi cikkünkben már olvashattátok, hogy magamat lusta kertésznek tartom, csak azzal és épp annyit foglalkozom a kertben, amennyit muszáj.
Emiatt inkább gondos módon ültetek és locsolok.
A locsolásról is esett már szó, mi is értékesítünk slagokat, van a sima "ZÖLD", és van a  csavarodásmentes és még sorolhatnám, de úgyis tudjátok, látjátok az üzletünkben ki van téve 1/2", 3/4" és 1" méretben is.
VEDD-VIDD-HASZNÁLD DIY ✌️

Én viszont inkább a csepegtető rendszereknek vagyok a híve. Ezt is lehet Budget módon csinálni és működik!

Figyelj, elmondom mi otthon hogyan csináltuk❗️🤗

Kellett hozzá néhány méter csepegtető cső, de ezt is árulunk a PAPAMACI Szerelvényben, így könnyű volt hozzájutni, volt még szükségünk néhány T idomra és egypár könyökre, nameg 1-2 menetes indító idomra, amivel a csöveket vettük rá arra, hogy csatlakozzanak, mert a wifi jel nem ér el odáig 🌞

Itt jön a csavar a dologban, mert ugye ez nem is egy olyan nehéz dolog, itt-ott összedugod, tekered és már kész is, de a víz, amit a csepegtetőnek kell kijuttatnia, na az honnan, mikor és miként fog jönni ❓

Arról is esett már talán korábban szó, hogy igyekszünk mindent vizet befogni, ami az eső formájában érkezik. Erre van három IBC tartályunk.

Erről külön tudnék cikket írni, most onnan folytatom a leírást, hogy ezek már automaták, tehát ha kinyitom a rácsavart kerticsapot, úgy jön a víz, mintha a vezetékes víz folyna.

(Írjátok meg, ha szeretnétek erről részletesebben olvasni)

...és akkor térjünk vissza a csepegtető rendszerre. 

A csepegtető idítót összekötöttük egy KPE 20-as csővel, ez lett a gerinc vezeték, szerencsére ez is van a PAPAMACI Szerelvényben, ahogy KPE idomok is, tehát T-idom, könyök, menetvégek, szóva minden.

(Itt jegyezném meg, hogy nagyon fontos a méretezés!, tehát tudnunk kell, hogy hány méter csepegtetőd van, vagy mennyit szeretnél letenni és ahhoz válasszunk megfelelő gerincvezetéket, ami lehet 20-as, vagy akár 25, illetve 32-es is!)

A kerticsapot, ami ugye az IBC tartályon van, összekötöttük a KPE 20-as csővel, egy segédberendezés segítségével, ami az automatizálást fogja nekünk intézni - és hogy miért van erre szükség? - 
Első körben egy okos eszközt használtunk, ami időbeállításra kapcsolta a szivattyút, így ment az önzözés, ámde hamar rájöttünk arra, hogy a gravitáció nagy úr, nameg a vákum 👍

Átmeneti megoldásként jött az ötlet, tegyünk be egy visszacsapót, az fog adni neki akkora ellenállást, hogy nem ürüljön magától le a tartály, NEM ÍGY LETT 😳

Ezért elkezdtem kutakodni, tájékozódni a piacon és HUNTER gyártó egyik termékénél úgy vélem, megtaláltam a megoldást. Hogy miért ezt válaszottam és nem a megszokott mágnesszelep és vezérlőt? Egyszerű az ok, amiket találtam az öntözéses mágnesszelepekben, azok 12, vagy 24 Volttal működnek, nekem meg ott 220V van, tehát kellett volna plusszban egy vezérlő, továbbá doboz, hogy vízhatlan, mondhatni eső álló legyen, szóval ez így már kiesett, más megoldás kellett.

A Hunternek van 1 és 2 zónás vezérlője, ami egy egységben, elemmel működő bluetootthal aplikáción keresztül programozható.
Mondtam is rögtön, ez kell nekünk. Csapra fel, okoskonnektor ki aztán mehet.

Erről, ha szeretnétek, teszek fel képeket.

Összefoglalva, hogy a végére is érjek ennek a cikknek, ha tehetitek, ne slaggal öntözzetek és mindíg mulcsozzatok. A növényeitek meg fogják hálálni!

Bármi kérdés merül fel, vagy nem tudod, hogy kezdj bele, gyere el hozzánk a PAPAMACI Szerelvénybe Vecsésre a Fő út 164-be, vagy írj nekünk a papamaciszerelveny@gmail.com címre és beszélgessünk, segítünk.